Skarbek Fryderyk. Dzieje Księstwa Warszawskiego. Z przedmową Piotra Chmielowskiego. T. 1-3 (w 1 wol.). Warszawa [1897], Drukarnia Artystyczna Saturnina Sikorskiego, s. 158, II; 173, [1], II; 148, II, 18 cm, opr. płsk z tłocz. i złoc., brzegi kart marm. 360,-
Syntetyczny zarys dziejów Księstwa Warszawskiego opracowany przez Fryderyka Skarbka (1792-1866), historyka, ekonomistę. W tomie pierwszym autor opisuje wydarzenia do pokoju tylżyckiego, w tomie drugim – utworzenie Księstwa Warszawskiego oraz wyprawy wojenne wojsk polskich (Hiszpania – Somo-Sierra, wojna z Austrią 1809), w tomie trzecim – przyłączenie Galicji do Księstwa, kampanię rosyjską 1812 roku oraz końcowy okres funkcjonowania Księstwa. Oprawa w ciemny półskórek z tłoczoną i złoconą tytulaturą oraz monogramem na grzbiecie. Przetarcia oprawy, nieaktualna pieczątka własnościowa, strony 50-64 w tomie II z górnym marginesem znacznie przyciętym, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 698