0. Biegeleisen Henryk. Ilustrowane dzieje literatury polskiej. T. 1-5 (w 5 wol.).
Biegeleisen Henryk. Ilustrowane dzieje literatury polskiej. T. 1-5 (w 5 wol.). Wiedeń [1898-1908]. Nakładem Franciszka Bondy, s. [4], 394, tabl. ilustr. 38; [4], 395, [1], tabl. ilustr. 37; [4], 363, [1], tabl. ilustr. 30; [4], 396, tabl. ilustr. 23; [4], 389, [3], tabl. ilustr. 16, 25,5 cm, jednolita opr. wyd. pł. ze złoc. i tłocz.
Obszerna, bogato ilustrowana historia literatury polskiej od czasów najdawniejszych do romantyzmu, opracowana przez Henryka Biegeleisena (1855-1934) – historyka literatury i etnografa. Dzieło, w którym autor „podjął trud ponad siły jednostki, zamierzył bowiem dać całkowitą historię piśmiennictwa polskiego” (PSB). Dzieło ozdobione ponad 850 ilustracjami w tekście i ponad 140 tablicami (w tym rozkładanymi i kolorowymi) z reprodukcjami rękopiśmiennych kart iluminowanych, kart tytułowych starodruków, wizerunkami opraw i ilustracji, faksymiliami dokumentów, autografów i listów. Efektowna oprawa wydawnicza (sygnowana „Karol Scheibe przedtem F. Gogl Wiedeń”): płótno szare, na grzbietach złocona tytulatura i numeracja tomów, na licach barwna kompozycja z wizerunkiem muzy, elementami roślinnymi i wieńcem laurowym, brzegi kart marmurkowane. Niewielkie przetarcia i przybrudzenia opr. W t. 2-gim brak 2 k., w t. 4-tym ubytek marginesu k. tyt. Stan dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 996