Śliwiński Artur. Powstanie listopadowe. Z 11 portretami. Kraków [1911]. Spółka nakładowa „Książka”, s. [4], 197, [6], tabl. portretów 11, 20,5 cm, opr. wyd. pł. brązowe z białymi napisami i ilustracją na licu. 120,-
Wydanie 1. Zwięzła monografia powstania listopadowego, napisana przez Artura Śliwińskiego (1877-1953), historyka, publicystę, premiera i senatora II RP. Zawiera: Królestwo Kongresowe; Noc 29 listopada; Pierwsze dni powstania; Dyktatura, sejm, rząd narodowy; Bitwa pod Grochowem; Wawer, Wielkie Dembe, Iganie; Działalność rządu i sejmu; Bitwa pod Ostrołęką; Wyprawy na Ruś i Litwę; Skrzynecki i Dembiński; Noc 15 sierpnia i Krukowiecki; Oblężenie Warszawy. Oprawa wydawnicza: płótno brązowe, na grzbiecie i licu tłoczone na biało napisy, na licu naklejony portret gen. Chłopickiego. Niewielkie ubytki i zaplamienia ilustracji na licu, podpis własnościowy, poza tym stan dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 658