420. Surowiecki Wawrzyniec. Dzieła. Z wiadomością o życiu i pismach autora, z kartą geograficzną i tablicą runicznego pisma. Wydanie Kazimierza Józefa Turowskiego. Kraków 1861.
Surowiecki Wawrzyniec. Dzieła. Z wiadomością o życiu i pismach autora, z kartą geograficzną i tablicą runicznego pisma. Wydanie Kazimierza Józefa Turowskiego. Kraków 1861. Nakł. Drukarni „Czasu”, s. [1], 561, III, [1], mapka (litografia), tabl. 1 (rozkł.), 19,5 cm, opr. z epoki, płsk. 150,-
Zbiór prac społecznych, gospodarczych i historycznych Wawrzyńca Surowieckiego (1769-1827), ekonomisty, antropologa, działacza oświatowego. Zawiera m.in. głośną rozprawę „O upadku przemysłu i miast w Polsce”, a ponadto: „Uwagi o cechach”; „Uwagi względem poddanych w Polsce i projekt do ich uwolnienia”; „O rzekach i spławach krajów księstwa warszawskiego”. Pieczątki własnościowe i superekslibris literowy. Drobne otarcia, przebarwienia i zabrudzenia, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 649