0. „Tretet ein in den Grenzschutz Ost” (Przyłącz się do straży granicznej). Berlin, b.r. (1919)
„Tretet ein in den Grenzschutz Ost” (Przyłącz się do straży granicznej). Berlin, b.r. (1919); 95 x 71,5 cm. 9000,-
Niemiecki plakat propagandowy, ostrzegający przed zarazą bolszewicką ze wschodu i zachęcający do wstępowania do wojska. Litografia barwna, sygnowana: „Bernhard” – Lucian Bernhard (1883-1972), jeden z najwybitniejszych niemieckich twórców plakatów okresu I wojny światowej. Druck Werbedienst GmbH (Herm. Reckendorf). Plakat znajduje się m.in. w zbiorach Imperial War Museums w Londynie oraz Bibliotece Kongresu USA. Po konserwacji, zdublowany na płótnie. Bardzo rzadkie.
Ilośc odsłon: 595