0. Malinowski Norbert Eugeniusz. Heraldyka to jest nauka o herbach.. Warszawa 1841
Malinowski Norbert Eugeniusz. Heraldyka to jest nauka o herbach zawierająca wykład teoryi heraldyki powszechnéj z najlepszych zródeł [!] zebrany, teoryję heraldyki polskiéj, teoryję genealogii i sfragistyki, [...] i jako też rys literatury i słownik wyrazów technicznych powyżéj wymienionych umiejętności. Warszawa 1841 [b.w.], s. 136, [1], tabl. [1], XXXV (litografie), 21 cm, opr. z epoki płsk. z tłocz.
Bogato ilustrowany (przeszło 400 rysunków) wykład heraldyki polskiej i obcej w 70 paragrafach, z podaniem bibliografii. Jedno z pierwszych XIX w. polskich kompendiów wiedzy heraldycznej. Tablice w litografii J. Weinholda. Elementy tytułu tłocz. złotem na grzbiecie. Otarcia krawędzi grzbietu i w dwóch miejscach okł., wewnątrz zbrązowienia. Stan ogólny dobry. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 645