0. Leszczyc Zbigniew. Herby szlachty polskiej. T. 1-2 (w 1 wol.). Poznań-Warszawa-Lwów 1908.
Leszczyc Zbigniew. Herby szlachty polskiej. T. 1-2 (w 1 wol.). Poznań-Warszawa-Lwów 1908. Poznań: Nakładem Antoniego Fiedlera, Warszawa: E. Wende & Ska (T. Hiż i A. Turkuł), Lwów: H. Altenberg, s. [2], 232; [2], 233-351, tabl. ryc. 88 (chromolitografie z wizerunkami herbów), 25 cm, opr. płsk ze złoc. i tłocz.
Egzemplarz z księgozbioru Bolesława Pohoreckiego (1878-1940) – prawnika, specjalisty prawa cywilnego, prezesa Izby Cywilnej Sądu Najwyższego II RP, ofiary zbrodni katyńskiej (pieczątki własnościowe). Zbiór herbów szlachty z terenu Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Wstęp autorstwa W. Gąsiorowskiego, w którym czytamy: „Księga ta jest pierwszym wydawnictwem heraldycznem, oddającem herby szlachty polskiej w całej pełni barw, w całej ich kolorystycznej krasie... i niechże te świetne tarcze herbowe świecą przykładem nowym Odrowążom, nowym Toporom, nowym Boleszczycom”. Dwa tomy współoprawne, płsk. ze złoc. i tłocz. tyt. na grzbiecie. Niewielkie przetarcia okładek, nadpęknięcie grzbietu. Ślad zalania dolnego rogu w tekście. Ostania tablica delikatnie wzmocniona. Miejscami przebarwienia papieru, poza tym stan dobry. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 683