0. Potocki Roman. W trzech wojnach. Wspomnienia. Warszawa 2018
Potocki Roman. W trzech wojnach. Wspomnienia. Warszawa 2018. Editions Spotkania, tabl. ilustr. 1 (rycina barwna), s. 436, k. [1], 26 cm, opr. luksusowa, skóra, pł., obcięcia kart złocone, okładzina oraz futerał.
Egzemplarz nr 14 z 50 numerowanych z edycji bibliofilskiej, które zostały opatrzone podpisem wydawcy Piotra Jeglińskiego oraz kolorową grafiką S. Christowa. Wspomnienia Romana Potockiego (1893-1973), starszego syna Józefa oraz Heleny z Radziwiłłów, brata Józefa Alfreda, uczestnika walk o niepodległość, wojny polsko-bolszewickiej i II wojny światowej. Zawiera barwne, bogato ilustrowane, opisy życia arystokracji, walk i losu żołnierskiego w trzech wojnach oraz obraz międzywojennych Kresów. Luksusowa oprawa edycji bibliofilskiej, sygnowana „DOM fecit” (złoty tłok na tylnej dublurze): czerwony marokin, złocenia wykonane ręcznie, grzbiet płaski podzielony złotymi kasetonami na sześć pól, w jednym polu na szyldziku tytulatura, w polu dolnym odbity centralnie sygnet wydawnictwa Editions Spotkania, w polu powyżej herb Pilawa Potockich, w pozostałych polach złocony motyw kwiatowy, w zwierciadłach obu okładek odbita Pilawa Potockich oraz dewiza rodowa SCUTUM OPPONEBAT SCUTIS (Tarcza przeciw tarczom), wokół herbu złocona tytulatura, w narożnikach cztery złote kwiaty, brzegi kart złocone, wyklejki z opalizującej mory, kapitałki szyte ręcznie, futerał ochronny. Efektowny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 891