0. Kalendarzyk polityczno-historyczny miasta stołecznego Warszawy na rok 1917.
Kalendarzyk polityczno-historyczny miasta stołecznego Warszawy na rok 1917. Wydawnictwa rok drugi. Warszawa 1916. Nakładem Magistratu m. Stołecznego Warszawy. Druk Zakłady Graficzne B. Wierzbicki i S-ka, s. [2], 644, [2], tabl. ilustr. 12, 12 cm, luksusowy wariant oprawy wydawniczej wykonany w zakładach introligatorskich Jana Franciszka Pugeta i Leonarda Jerzyny, skóra czerwona ze złoc. i superekslibrisem Zarządu Miasta Stołecznego Warszawy.
Z superekslibrisem Zarządu m. st. Warszawy. Jeden ze 100 numerowanych egzemplarzy specjalnych (egz. nr 68 przekazany dla Towarzystwa Opieki nad Zabytkami). Zawiera obszerny informator miejski obejmujący m.in. nazwiska członków ważniejszych instytucji, organizacji świeckich i kościelnych, wydawnictw, a także charakterystykę ważniejszych wydarzeń mijającego roku. W dziale literackim m.in. o rocznicy Konstytucji 3 Maja oraz dzieje pomników warszawskich pióra Aleksandra Kraushara. Luksusowy wariant oprawy wykonany w warszawskich zakładach introligatorskich Jana Franciszka Pugeta i Leonarda Jerzyny: skóra czerwona, na grzbiecie złocona tytulatura, w zwierciadle lica złocony herb Rzeczypospolitej obwiedziony złoconą ramką, w zwierciadle tylnej okładki złocony superekslibris Zarządu Miasta Stołecznego Warszawy obwiedziony tłoczoną na ślepo ramką. J.F. Puget (1871-1921) – wybitny introligator warszawski, zakład przejął po ojcu Jakubie Pugecie, specjalizował się w oprawach nakładowych dla wydawnictw warszawskich, przede wszystkim Gebethnera i Wolffa, wykonywał także oprawy luksusowe i artystyczne (m.in. teki dla papieży Leona XIII i Piusa X), był starszym Cechu Introligatorów w Warszawie. Stan dobry. Efektowny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 1029