0. Mickiewicz Adam. Pan Tadeusz czyli ostatni zajazd na Litwie. Historja szlachecka z roku 1811 i 1812 we dwunastu księgach wierszem. Warszawa 1934
Mickiewicz Adam. Pan Tadeusz czyli ostatni zajazd na Litwie. Historja szlachecka z roku 1811 i 1812 we dwunastu księgach wierszem. Warszawa 1934. Nakładem Skarbu Rzeczypospolitej Polskiej. Skład Główny w Kasie im. Mianowskiego, s. 602, portr.1, 24 cm, opr. artystyczna Stefana Radziszewskiego, płsk z bogatymi zdobieniami, zwięzy wypukłe, górne obcięcie barwione.
Książka opublikowana w stulecie wydania „Pana Tadeusza”. Tom odbity osobno z edycji pełnej dzieł wszystkich poety, zleconej przez pierwszy Sejm Ustawodawczy, a przygotowanej pod redakcją Wilhelma Bruchnalskiego, Artura Górskiego, Stanisława Pigonia, Józefa Ujejskiego, w opracowaniu typograficznym Adama Półtawskiego. Oprawa artystyczna Stefana Radziszewskiego (niesygnowana):półskórek beżowy marm., grzbiet sześciopolowy, zwięzy wypukłe, w drugim polu czerwony szyldzik z tyt., w centrum grzbietu tłoczony złotem wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej w otoczeniu panoplii, w dwóch polach tłoczenia o motywach roślinnych, wyklejki marmurkowany. Niewielkie otarcia narożników okładzin, niewielkie przybrudzenia w tekście, poza tym stan dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 1170