0. Reymont Władysław Stanisław. Legenda. Z 5 drzeworytami Władysława Skoczylasa. Warszawa-Bydgoszcz 1924.
Reymont Władysław Stanisław. Legenda. Z 5 drzeworytami Władysława Skoczylasa. Warszawa-Bydgoszcz 1924. Nakładem Instytutu Wydawniczego „Biblioteka Polska”. Odbito w Drukarni Wł. Łazarskiego, s. 36, ryc. w tekście 5 (drzeworyty), 29,5 cm, opr. artystyczna R. Jahody, marokin ze złoc. na grzbiecie i licu.
Egzemplarz z odręcznym podpisem Władysława St. Reymonta. Edycja bibliofilska odbita na papierze czerpanym w nakładzie 300 numerowanych egzemplarzy (egz. nr 161). Dzieło ozdobione pięcioma oryginalnymi, całostronicowymi drzeworytami Władysława Skoczylasa, sygnowanymi ołówkiem przez autora (Dobry Pasterz, Kapliczka, Juhas z psem, Juhas z diabłem, Dzieciątko Jezus wśród wilków). Oprawa artystyczna Roberta Jahody wykonana zapewne według projektu Franciszka Seiferta (sygnowana nalepką): brązowy marokin, wzdłuż grzbietu złocona tytulatura, na licu efektowna liniowa kompozycja utrzymana w stylistyce art déco z wkomponowanym tytułem i stylizowanymi elementami roślinnymi, na tylnej okładce pojedyncze motywy zdobnicze utrzymane w podobnej stylistyce, górny brzeg kart złocony, papier wyklejek marmurkowany, zachowana przednia okładka broszurowa. Nieaktualny ekslibris własnościowy. Niewielkie przetarcia skóry na grzbiecie, poza tym stan bardzo dobry. Ładny i reprezentacyjny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 1134