781. [Jeleń] – „Capreolus masculatus. Gefleckter Rehe-Bock. Chevreuil tacheté.”.Ryt. M. E. Ridinger. Ok. 1768 r.
[Jeleń] – „Capreolus masculatus. Gefleckter Rehe-Bock. Chevreuil tacheté.”.Ryt. M. E. Ridinger. Ok. 1768 r. 600,-
Akwaforta kolorowana ręcznie; 30,5 x 20,5 (pl. 39 x 25,5)
Wizerunek jelenia, sygnowany na płycie: „Ridinger fec.”. Autorem pracy jest grafik z rodziny Ridingerów (patrz poz. poprzednie). Oferowana rycina pochodzi ze zbioru „Królestwo zwierząt przedstawione w swojej wielkiej różnorodności i w pięknych kolorach z oryginalnych rysunków”. Margines nieco przycięty, drobne zabrudzenia, stan dobry.
Lit.: C. Nissen, Die Zoologische Buchillustration, poz. 3408
Ilośc odsłon: 1069