Łukaszkiewicz Julian Antoni. Przewodnik po Włoszech ze szczególniejszym uwzględnieniem Rzymu. Kraków 1897. Nakładem X. Jana Siedleckiego, s. 230, plan Rzymu (litografia kolor. rozkł.), 19 cm, opr. wyd. pł. czerwone z czarnymi tłocz. 120,-
Jeden z najlepszych przewodników turystycznych po Włoszech końca XIX wieku (Asyż, Bolonia, Florencja, Genua, Loreto, Mediolan, Neapol, Padwa, Piza, Pompea, Rzym, Turyn, Wenecja i Werona). W części końcowej słownik wyrazów włoskich z wymową oraz kilkadziesiąt przydatnych zwrotów, przeważnie kulinarnych. Na końcu rozkładany plan Rzymu: „Najnowszy plan miasta i okolicy”, wykonany w litografii M. Salby w Krakowie. Oprawa wydawnicza: płótno czerwone z czarnymi napisami i zdobieniami. Nieaktualna pieczątka własnościowa. Nieznaczne odbarwienia i zaplamienia oprawy, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 1392