Kurjer Warszawski. 1827. Nr 1-175 (1 stycznia-3 lipca). Warszawa 1827. B.w., s. 764, 18,5 cm, opr. z epoki, płsk. 700,-
Rocznik najpopularniejszego dziennika Warszawy wydawanego przez 118 lat. Pierwszy numer „Kuriera Warszawskiego” ukazał się 1 stycznia 1821 r. z inicjatywy Brunona Kicińskiego. Pod koniec roku Kiciński sprzedał wydawnictwo znanemu aktorowi i komediopisarzowi warszawskiemu Ludwikowi Dmuszewskiemu. Do końca 1826 r. wychodziło sześć numerów tygodniowo, od 1827 „Kurier” ukazywał się codziennie. Na łamach drukowano informacje zwięzłe i krótkie, ponadto nieliczne dodatki i ogłoszenia. Teksty były pisane łatwym i dostępnym językiem tak, aby dotrzeć do szerokiego ogółu społeczeństwa. W oferowanym roczniku brak nr 21 i jednego z dodatków. Opr.: brązowy płsk, na licach pap. marm. Dawna dedykacja i podpis własnościowy. Ubytki pap. opr., stan dobry.
Rzadkie.
Lit.: J. Łojek, Historia prasy polskiej, t. 1, s. 76-77.
Ilośc odsłon: 1485