894. [V Światowy Festiwal Młodzieży i Studentów]. Teatr Lalek „Tandarica” z Bukaresztu. 1955 rok.
[V Światowy Festiwal Młodzieży i Studentów]. Teatr Lalek „Tandarica” z Bukaresztu. 1955 rok. Album 31 fotografii. Fotografie czarno-białe o wym. 11 x 16,5 cm, w albumie 41 x 60 cm, opr. pł. ze zdobieniami. 440,-
Na pierwszej karcie odręczna dedykacja w języku rumuńskim, w dowód przyjaźni dla warszawskiego teatru „Lalka” (dat. 7 sierpnia 1955 r.). Album fotografii dokumentujących osiągnięcia rumuńskiego teatru lalkowego „Tandarica” (powstałego w 1945 r., działającego do dziś w Bukareszcie). Zdjęcia niesygnowane, naklejone na karty albumu leporello (podzielone na dwie części: „Pacynki” i „Marionetki”), opisane w języku polskim (tytuł i autor przedstawienia, reżyseria, muzyka, scenografia, aktorzy). Na końcu informacje o teatrze. Teatr „Tandarica” występował w Warszawie podczas V Światowego Festiwalu Młodzieży, w salach właśnie otwartego w Pałacu Kultury i Nauki warszawskiego teatru „Lalka”. Album oprawiony w płótno z motywami charakterystycznymi dla rumuńskiego folkloru (ze skórzaną zapinką). Zabrudzenia oprawy, wewnątrz drobne zabrudzenia, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 558