2. Sokołowski August. Dzieje powstania listopadowego 1830-1831 (Powstania Polskie. T. 2). Wiedeń [1907].
Sokołowski August. Dzieje powstania listopadowego 1830-1831 (Powstania Polskie. T. 2). Wiedeń [1907]. Nakładem Franciszka Bondego. Z Drukarni J. Philippa, s. [2], IV, 304, [2], tabl. ilustr. 27 (w tym 10 kolor.), liczne ilustr. w tekście, 25,5 cm, opr. wyd. pł. z tłocz., złocenia i srebrzenia. 240,-
Pięknie wydana, bogato ilustrowana monografia powstania listopadowego, opracowana przez Augusta Sokołowskiego (1846-1921). Książka ozdobiona licznymi ilustracjami w tekście oraz kolorowymi tablicami przedstawiającymi mundury poszczególnych polskich formacji wojskowych z okresu powstania, podobizny banknotów, monet, czasopism, patentów, listów i odezw. Oprawa wydawnicza: płótno granatowe: na grzbiecie złocona tytulatura oraz wizerunek karabinów z bagnetami ustawionych w kozły. Niewielkie przetarcia pł. opr., miejscami zażółcenia papieru. Nieaktualny wpis własnościowy, poza tym stan dobry. Rzadszy wariant oprawy wydawniczej. Patrz także poz. 491.
Ilośc odsłon: 613