0. Nepos Cornelius. Żywoty znakomitych mężów. Przekładał i objaśnienia historyczne dodał A. Mierzyński. Warszawa 1883.
Nepos Cornelius. Żywoty znakomitych mężów. Przekładał i objaśnienia historyczne dodał A. Mierzyński. Warszawa 1883. Druk K. Kowalewskiego, s. [4], 361, [2], 18,5 cm, opr. z epoki, płsk. 120,-
Tłumaczenie dzieła „De viris illustribus” („O wybitnych mężach”) Corneliusa Neposa (ok. 100-24 p.n.e.), rzymskiego historyka i biografa, przyjaciela Cycerona, zawierające m.in. biografie słynnych wodzów: Hamilkara, Hannibala, Temistoklesa, Miltiadesa. Opr.: brązowy płsk tłocz. i złoc., w dolnej partii superekslibris literowy „S. G.”. Pieczątki biblioteczne, sygnatury. Otarcia opr., poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 543