0. Milutinowicz Simeon Sarajlija. Istorija Serbie od poczetka 1813 do konca 1815 godine. Lipsk 1837.
Milutinowicz Simeon Sarajlija. Istorija Serbie od poczetka 1813 do konca 1815 godine. Lipsk 1837. Pieczatano kod Bern. Tauchnica Juniora, s. 510, 22,5 cm, opr. z epoki płsk z bogatymi tłocz. i złoc. na grzbiecie. 350,-
Z księgozbioru Romana Przegalińskiego (pieczątka na k. tyt.). Historia Serbii obejmująca okres od upadku w 1813 roku pierwszego powstania ludu serbskiego, będącego pod panowaniem imperium osmańskiego, aż do przebiegu drugiego powstania zakończonego utworzeniem Księstwa Serbii. Simeon Milutinowicz Sarajlija (1791-1847), serbski pisarz, historyk i poeta. Efektowna oprawa z epoki: brązowy półskórek, grzbiet podzielony na 5 pól, w dwóch polach tytulatura na skórzanych szyldzikach, bogate złocenia i tłoczenia. Zbrązowienia i liczne rdzawe plamki, poza tym stan dobry. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 523