0. [Rzym] – „Veduta dell’interno dell’Anfiteatro Flavio detto il Colosseo”. G. B. Piranesi. 1766 r.
[Rzym] – „Veduta dell’interno dell’Anfiteatro Flavio detto il Colosseo”. G. B. Piranesi. 1766 r.
Akwaforta; 45,5 x 70,0 (pl. 58,0 x 85,5)
Sygnowana na płycie: „Cav.r. Piranesi fece.” Widok ruin jednej z najsłynniejszych budowli starożytności – rzymskiego Koloseum. Rycina dokumentująca stan zachowania budowli w połowie XVIII w., po wielowiekowych zniszczeniach, pochodzi z cyklu „Vedute di Roma”, jednego z najważniejszych dzieł w dorobku G. B. Piranesiego (1720-1778). Stan III/V. Dobra, mocna odbitka, z szerokimi marginesami.
Ilośc odsłon: 838