Taurogiński Bolesław. Z dziejów Nieświeża. Z 70 ilustracjami. Warszawa 1937. Archiwum Ordynacji Nieświeskiej, s. XV, [4], 268, [2], liczne całostronicowe ilustr. w tekście (w tym 1 kolor.), 24 cm, opr. współcz., płsk.
Przyczynek do dziejów Nieświeża, będącego od początku XVI w. do II wojny światowej główną siedzibą rodową Radziwiłłów. Bogato ilustrowany materiał oparty na Archiwum Nieświeskim. Celne obserwacje sporządzone przez jego mieszkańca Bolesława Taurogińskiego. M.in. opis najważniejszych zabytków, zamku, kościoła i znajdującej się tam krypty, w której pochowano ponad 100 członków rodu Radziwiłłów. Biogramy ordynatów nieświeskich od Mikołaja Czarnego do ostatniego z nich Leona Radziwił?a. Nieaktualne piecz?tki biblioteczne. Uzupe?nione ubytki pierwszych k., ?lady zawilgocenia, poza tym stan dobry. ła. Nieaktualne pieczątki biblioteczne. Uzupełnione ubytki pierwszych k., ślady zawilgocenia, poza tym stan dobry. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 1047