Gielniak Józef (1932-1972) – „Improwizacja – Elukubracja fantazyjna i krotochwilna”. 1963 r.
Linoryt; 35,0 x 30,0 (pl. 65,5 x 44,5)
Sygnowany ołówkiem: „Józef Gielniak”; „Improwizacja – Elukubracja fantazyjna i krotochwilna”, „linoryt 1963 (épreuve d’artiste)”. Praca jednego z najwybitniejszych polskich grafików 2. poł. XX w., Józefa Gielniaka. Odbitka próbna. Stan bardzo dobry.
Lit.: I. Jakimowicz, Józef Gielniak, Warszawa 1982, poz. 15 (il.)