Wasylewski Stanisław. Pieczone gołąbki czyli o tem, jak się niegdyś jadało. Głosy poetów polskich o aprowizacyi. Lwów [1918]. Nakładem Wydawnictwa Polskiego, s. XV, [1], 88, 17 cm, oryg. okł. brosz.
Antologia polskich tekstów literackich XVII-XX w. dotyczących dawnego jadła i picia. Zawiera utwory m.in.: Mikołaja Reja, Jana Kochanowskiego, Wespazjana Kochowskiego, Krzysztofa Opalińskiego, Ignacego Krasickiego, Adama Mickiewicza, Adama Asnyka. Niewielkie ubytki kartonu na grzbiecie, stan dobry.
Ilośc odsłon: 843