0. Jaroszyński Tadeusz. Album malarstwa polskiego. Album de l’art polonais. Paryż-Warszawa (1913).
Jaroszyński Tadeusz. Album malarstwa polskiego. Album de l’art polonais. Paryż-Warszawa (1913). Edition I. Lapina – Herold, k. [3], 29, tabl. ilustr. 50 (kolor.), [50 – tekst objaśniający do tablic], 38 cm, opr. współcz. płsk. z bogatymi złoc. na grzbiecie, zach. przednia okł. brosz. wyd.
Album zawiera reprodukcje płócien 50 uznanych i wybitnych malarzy polskich z przełomu XIX i XX w., wśród nich wielu uczniów szkoły monachijskiej. Dołączono biogramy artystów. Tekst równoległy w języku polskim i francuskim. Dekoracyjna k. tyt. i okł. wg proj. J. Bukowskiego.Dwie dodatkowe tablice.Efektowna oprawa w granatowy półskórek,grzbiet czteropolowy, w jednym polu tytulatura, w pozostałych bogate złocone ornamenty. Stan bardzo dobry.
Ilośc odsłon: 850