0. Bates Henry Walter. Illustrated travels. A record of discovery, geography and adventure. With engravings from original drawings by celebrated artists. T. 1-6 (w 3 wol.). London (Londyn) br. (1869-1875).
Bates Henry Walter. Illustrated travels. A record of discovery, geography and adventure. With engravings from original drawings by celebrated artists. T. 1-6 (w 3 wol.). London (Londyn) br. (1869-1875). Cassell, Pettter and Galpin, s. [4], 378; VIII, 376; VIII, 376; VIII, 376; VIII, 376; VIII, 376; liczne ilustr. w tekście (drzeworyty), w tym ok. 200 drzeworytów całostronicowych i 6 frontipisów, 31,5 cm, opr. z epoki płsk.
Komplet 6-ciu tomów wielkiego dzieła podróżniczego wydanego przez Henriego Waltera Bates’a (1825-1892), angielskiego podróżnika i entomologa. Obejmuje opis podróży do wielu zakątków świata bogato ilustrowany drzeworytami. Ryciny przedstawiają widoki miast, sceny historyczne i rodzajowe, okazy fauny i flory, a także miejscowy folklor. Wśród opisów znajdują się m.in. relacje z podróży do Rosji, Ameryki, Chin, Japonii i Australii. Oprawa po fachowej konserwacji, wyklejki nowe, narożniki opr. wzmocnione skórą, nieliczne ślady przybrudzenia marginesów. Stan ogólny dobry.
Ilośc odsłon: 1018