Mickiewicz Adam. Poezje. Wydanie przygotował Stanisław Pigoń. T. 1-4 (w 4 wol.). Lwów 1929. Nakł. Gubrynowicza i syna, s. XII, 528, portretów 3, tabl. facsim. 2 (rozkł.); [4], 280, [1], portretów 2, tabl. facsim. 2 (rozkł.); [4], 319, [2], portret, tabl. facsim. 1 (rozkł.); [4], 327, portret, tabl. facsim. 1 (rozkł.), 19,5 cm, opr. wyd. pł. ze złoc. na grzbiecie i licu, górne obcięcia kart barwione, etui tekt.
Tom 1: Ballady i romanse; Sonety; Sonety krymskie; Wiersze różne. Tom 2: Grażyna; Dziady; Konrad Wallenrod; Giaur. T. 3: Dziadów cz. 3; Księgi narodu i pielgrzymstwa polskiego; Konfederaci barscy; Jakób Jasiński. T. 4: Pan Tadeusz. Opr. sygnowana: „Introligatornia Artystyczna, Warszawa”, płótno niebieskie z bogatymi złoc. na grzbiecie i licu, szyldzik czerwony ze złoc. tytułem. Brak szyldziku t. 1, poza tym stan bardzo dobry.
Ilośc odsłon: 1001