Mickiewicz Adam. Pisma. Nowe wydanie zupełne. T. 1-6 (w 6 wol.). Lipsk 1862 (t.1-2), 1876 (t. 3), 1875 (t. 4), 1876 (t. 5), 1869 (t.6). F. A. Brockhaus, s. VIII, 271, [1]; [4], 230, [1]; [6], 254; [4], 319; [6], 284; [6], 196, [8] , 18 cm, opr. wyd. pł. z bog. tłocz. i złoc. na grzbiecie i licu.
Biblioteka Pisarzy Polskich tom VIII-XII (t. 1-5), tom LIX (t.6-ty). Tom 1: Ballady i romanse; Sonety; Sonety krymskie; Powiastki i bajki; Wiersze różne. Tom 2: Wiersze różne; Giaur; Grażyna; Konrad Wallenrod;. T. 3: Dziady; T. 4: Pan Tadeusz. T. 5: Artykuły literackie; Księgi narodu i pielgrzymstwa polskiego; Korespondencja; T. 6: Pisma pośmiertne. Efektowna oprawa wydawnicza w płótno czerwone z bogato złoconą kompozycją na licu nawiązującą do polskiej symboliki, zwieńczoną napisem: „Biblioteka pisarzy polskich”, na grzbiecie tytulatura i złocony ozdobnik. Ubytki grzbietu opr. t. 4-go, niewielka plama na przedniej okł. t. 2-go, minimalne przetarcia grzbietów, nieliczne rdzawe plamki, zbrązowienia pap. w t.6-tym. Stan ogólny dobry.
Ilośc odsłon: 988