0. [Lesser Aleksander]. Wizerunki królów polskich od Mieczysława I. do Stanisława Augusta podług rysunków... Lwów 1895
[Lesser Aleksander]. Wizerunki królów polskich od Mieczysława I. do Stanisława Augusta podług rysunków... Lwów 1895, nakładem Marcina Wójcika, tabl. il. 40 (światłodruki A. Fabiana i spół. we Wrocławiu), 24,5 cm, opr. z epoki teka pł. czerwone ze złoc. tytułem na licu i tłocz. dekoracją, sygn. „J. Kostiuk, introligator we Lwowie”.
Teka zawiera 40 plansz z portretami władców Polski od Mieszka I po Stanisława Augusta Poniatowskiego, powtarzającymi konterfekty władców opublikowane w 1860 r. w dziele „Królowie polscy, wizerunki zebrane i rysowane przez Alexandra Lessera...”. Ich autorem jest Aleksander Lesser (1814-1884), pionier malarstwa historycznego opartego na źródłach. Brak 16 s. tekstu z biogramami władców (dołączono kserokopię). Równomierne zażółcenie pap., drobne uszkodzenia krawędzi kilku plansz, nieznaczne otarcia oprawy. Bardzo rzadkie.
Ilośc odsłon: 968