[secretera].
portal bibliofilsko-aukcyjny

lub

LAMUS Zaproszenie na 13 aukcję internetową 14 -15 września.

06 wrzesień 2019 | Konrad Wiślicz

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na naszą najbliższą 13 Aukcję Internetową Książek i Grafiki, 14-15 września 2019 r. na portalu http://secretera.pl/  . Katalog jest dostępny na stroniehttp://lamus.pl/katalog  http://www.lamus.pl/katalog, oraz wraz ze zdjęciami wszystkich pozycji http://secretera.pl/aukcje-info. Katalog drukowany można zakupić w naszej siedzibie przy ul. Rakowieckiej 11 róg Sandomierskiej.

Wystawiamy ponad 900 obiektów, w tym starodruki polskie oraz książki z XIX i XX wieku dotyczące heraldyki, historii, literatury, regionaliów, bibliofilstwa i sztuki, gospodarstwa domowego i myślistwa; książki ilustrowane oryginalnymi grafikami, książki w oprawach artystycznych i luksusowych. W ofercie ponadto: pamiątki historyczne, rękopisy, dawne mapy Polski i widoki miast, oraz fotografie i plakaty. Wśród cennych i rzadkich obiektów aukcyjnych znajdują się m.in.:

Starodruki:
Młot na czarownice pocz. XVI w.  - 16.000,-
Biblia Leopolity. 1577 r. - 45.000 ,-
B. Paprocki. Herby Rycerztwa Polskiego. 1584 r. - 18.000,-

Dokumenty:
Ignacego Krasickiego

Dedykacje i autografy:
Jana Brzechwy, Marii Dąbrowskiej, Juliana Przybosia, Czesława Miłosza

Mapy:
Atlas kieszonkowy. Tobias Lotter. 1762 r.
Polska. T. Mayer. 1750 r.
Prusy. J. Janssonius. 1633-1644 r.
Bałtyk N. Leclerc. 1785 r.
Mapa Księżyca. J. Heweliusz. 1645 r.
Mapa Tatr. C. Kořistka. 1864 r.

Widoki miast:
Gdańsk. M. Seutter. 1740 r.
Gdańsk. J. Hürlimann. przed 1850 r.
Sandomierz i Biecz. G. Braun, F. Hogenberg. 1617 r.
Warszawa. F. Jabłczyński. 1915 r.

Portrety i sceny historyczne:
Pierwszy rozbiór Polski. J. E. Nilson. 1773 r.
Poniatowski Józef. J. P. Jazet. Ok. 1820 r.
Obrazy z pamiętników Jana Chryzostoma Paska. 1851 r.

Grafiki artystyczne:
Józef Gielniak
Chaim Goldberg
Mojżesz Kisiling
Pablo Picasso
Władysław Skoczylas
Leon Wyczółkowski

Rysunki i akwarele:
Maja Berezowska
Jan Młodożeniec
Stanisław Rozwadowski
Franciszek Siedlecki
Jan Marcin Szancer
Antoni Uniechowski

Książki ilustrowane i teki graficzne:
Fryderyk Krzysztof Dietrich. Ubiory Wojska Polskiego z roku 1831 r.
Józef Wawrzyniec Krasiński. Pierwszy przewodnik po Królestwie Polskim. Warszawa 1821 r.
Album Jana Matejki. Warszawa 1874-1876 r.
Napoleon Orda. Album widoków historycznych Polski. Warszawa 1877 r.
Bernard Zaydler. Storia della Polonia. Florencja 1831 r.
Włodzimierz Konieczny. Teka graficzna 1. Kraków 1909 r.

Oprawy artystyczne:
Oprawa Roberta Jahody. 10 wol. Dzieł Juliusza Słowackiego
Oprawa Franciszka J. Radziszewskiego. "Prawem i lewem"

Plakaty:
S. Norblina, T. Gronowskiego i  F. Siedleckiego

Fotografie:
Kazimierz nad Wisłą, Warszawa
artystyczna fotografia Edwarda Hartwiga i Andrzeja Mroczka

Pamiątki historyczne:
Pas kontuszowy z czasów Sejmu Wielkiego z manufaktury Paschalisa.

Książki XIX i XX wiek, m.in.:
Adam Mickiewicz. Konrad Wallenrod. Kraków 1828 r.
Adam Mickiewicz. Poezye. T. 1-2. Petersburg 1829 r.
Adam Mickiewicz. Dziadów część trzecia. Paryż 1833 r.
Juliusz Słowacki. Poezye. Paryż 1832-1833 r.

Druki konspiracyjne:
Debiut książkowy Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Żywi i umarli. Rzym 1945 r.

Serdecznie zapraszamy na aukcję!