[secretera].
portal bibliofilsko-aukcyjny

lub

Zaproszenie na 53 Aukcję Książek i Grafiki 13 i 14.03.21

01 marzec 2021 | Lamus

Szanowni Państwo,

 Serdecznie zapraszamy na naszą najbliższą, 53 Aukcję Książek i Grafiki w dniach 13 i 14 marca 2021 r., która przeprowadzona zostanie na portalu secretera.pl. Katalog w wersji PDF do pobrania pod adresem www.lamus.pl/katalog Zamówienia można składać w następujący sposób: korespondencyjnie (fax, poczta tradycyjna), mailowo ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ) lub poprzez portal secretera.pl

Wystawiamy 884 obiektów, w tym starodruki polskie oraz książki z XIX i XX wieku z dziedziny heraldyki, historii, literatury, regionaliów, książki ilustrowane oryginalnymi grafikami oraz książki w oprawach artystycznych. W ofercie ponadto: pamiątki historyczne, rękopisy, dawne mapy Polski i widoki miast, grafika artystyczna oraz fotografie i plakaty. Wśród cennych i rzadkich obiektów aukcyjnych znajdują się m.in.:

Starodruki:
  • Inkunabuł. Postylla w oryginalnej, gotyckiej oprawie. 1498.
  • Zbiór ponad 100 konstytucji sejmowych. 1550-1637.
  • M. Jaskier. Dzieło prawnicze. Drukowane w Zamościu. 1602.

Rękopisy:
  • H. Sienkiewicz. Karty rękopisu całego rozdziału „Listów z Afryki”. 1892.

  • Rękopisy królewskie:
    • królowej Bony (1548).
    • Jana Kazimierza (1660).
    • Jana III Sobieskiego (1682, 1685, 1691), Marii Kazimiery (Marysieńki Sobieskiej).

  • Listy M. Konopnickiej do E. Orzeszkowej. 1881.
  • Listy: H. Siemiradzkiego, E. Zegadłowicza, Jana Pawła II.

Atlasy i mapy:
  • Mapy Polski od XVI do XVIII w.

  • Dekoracyjna mapa Europy z oficyny Blaeu’ów. XVII w.
  • mapa Stanów Zjednoczonych Ameryki z 1777 r.
  • mapy Azji, Ameryki Południowej, Karaibów.

Widoki miast:

  • Najstarsza panorama Warszawy G. Brauna i F. Hogenberga z 1617 r.
  • Panorama Warszawy według akwareli Zygmunta Vogla z 1822 r.

Portrety:
  • Portret Fryderyka Chopina - miniatura.
  • Portrety królewskie oraz znanych Polaków .

Sceny historyczne :
  • Wjazd poselstwa polskiego do Rzymu w 1633 r. Monumentalna rycina Stefano della Belli.
  • Wczesne litografie polskie z widokami Syberii.

Malarstwo, rysunki i akwarele :
  • A. Bilińska-Bohdanowicz. Portret chłopca (pastel). 1890.
  • J. Fałat. Pejzaż z Bystrej (akwarela).
  • J. P. Norblin. Pejzaż z okolic Puław (rysunek).
  • Prace słynnych polskich ilustratorów: J. Grabiański, A. Uniechowski, J. Karwowska-Wnuczak (cykl ilustracji do „Czerwonego Kapturka”).

Grafiki artystyczne :
  • C. Norwid. Męczennik. 1863.
  • Prace: E. Bartłomiejczyka, S. Ostoi-Chrostowskiego, F. Jabłczyńskiego, W. Jarockiego, J. Konarskiej-Słonimskiej, S. Mrożewskiego.
  • Wł. Skoczylas. Widoki Krakowa. 1911-1912 (w technikach metalowych).
  • V. Vasarely. Kompozycja kinetyczna. Serigrafia barwna, sygnowana.
  • Grafiki: M. Chagalla, M. Kislinga, R. Olbińskiego.

Książki ilustrowane i teki graficzne :

  • A. Brückner. Encyklopedia staropolska w oprawie J. Radziszewskiego.
  • J. Kasprowicz. Taniec zbójnicki. Z rycinami W. Skoczylasa. W oprawie F. J. Radziszewskiego.
  • L. Horwart. Portrety królów polskich. 1829-1830.
  • J. Kruszewski. Emigracja do Ameryki. 1888.
  • J. Matejko. Ubiory w Polsce. 1875.
  • K. Bożek. Rękopis znaleziony w Saragossie.
  • Książki w oprawach: R. Jahody, A. Semkowicza, B. Zjawińskiego, H. Karpińskiej.

Plakaty:

  • Reklamy firm gdańskich. 1900-1913.
  • Do broni! Wróg u granic ojczyzny! 1920.
  • Plakaty turystyczne z okresu międzywojennego (projekty: S. Norblina, S. Osieckiego, T. Trepkowskiego, K. Manna).
  • plakaty, afisze, druki ulotne i dokumenty związane z powstaniami śląskimi.

Pamiątki historyczne:
  • Pas kontuszowy z manufaktury w Słucku. 1776-1780.
  • Przedmioty związane ze znanymi polskimi rodami (Zamoyscy, Pacowie).
  • Stara, złota biżuteria z diamentami.
  • Medale (m.in.: Bogusława Radziwiłła, Andrzeja Zamoyskiego, Adama Jerzego Czartoryskiego).

Foto:
  • Album fotografii powstańców styczniowych.
  • J. Bułhak. Wilno, pałac Sapiehów.
  • Fotografie Józefa Piłsudskiego.

Książki z XIX i XX wieku,  m.in.:

  • A. Mickiewicz. Sonety. 1826. Wydanie 1.
  • B. Prus. Emancypantki. 1894. Wydanie 1.
  • B. Prus. Faraon. 1897. Wydanie 1.
  • B. Schulz. Sanatorium pod Klepsydrą. 1937. Wydanie 1.
  • Cz. Miłosz. Pierwsze wydania.
  • S. Wyspiański. Pierwsze wydania.
  • Książki z dedykacjami (m.in.: K. Makuszyńskiego, K. Wierzyńskiego, A. Fiedlera, W. Szymborskiej) .
  • Druki konspiracyjne.
  • Druki erotyczne (Podręcznik dla kurtyzan; A. Fredro, Sztuka obłapiania).

Zapraszamy do udziału w Aukcji!

Hanna i Andrzej Osełko

tel.0228481639    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.