[secretera].
portal bibliofilsko-aukcyjny

lub

Zaproszenie na 12 Aukcję Internetową 16 i 17 marca 2019 r.

15 marzec 2019 | Piotr Szymaniak

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na naszą najbliższą XII Aukcję Internetową Książek i Grafiki, 16 i 17 marca 2019 r. na portalu secretera.pl. Katalog jest dostępny w zakładce „Aukcje”.

Aukcję podzieliliśmy na dwa dni, pozycje od 1 do 610 będą licytowane w sobotę 16.03, od godz. 10:00, pozycje od 611 do 851 w niedzielę 17.03, od godz. 10:00.

Oferujemy ponad 800 obiektów, w tym starodruki oraz książki z XIX i XX wieku z następujących dziedzin: heraldyki, historii, literatury, regionaliów, bibliofilstwa i sztuki, gospodarstwa domowego i myślistwa, książki ilustrowane oryginalnymi grafikami, książki w oprawach artystycznych i luksusowych. W ofercie posiadamy ponadto: pamiątki historyczne, rękopisy, dawne mapy Polski i widoki miast, druki konspiracyjne oraz fotografie i plakaty.

Wśród cennych i rzadkich obiektów aukcyjnych znajdują się m.in.:

Starodruki:
Georg Reinhold Curicke. Widoki Gdańska. 1687.
Józef Herman Osiński. Nauka o gatunkach i szukaniu rudy żelazney. 1782.

Mapy i widoki:
Plan Warszawy. G. A. Rizzi Zannoni. 1772.
Widok fantastyczny Gdańska. 1777.

Grafiki i rysunki:
Portret Napoleona wg J. L. Davida.
Zygmunt Kamiński Szkic ilustracji do „Wisły” Żeromskiego. 1921.
Józef Gielniak. Improwizacje.
Władysław Skoczylas. Portret Stefana Żeromskiego. 1918.

Oprawy artystyczne i książki ilustrowane:
Jan Bukowski. Bogurodzica. 1910
Encyklopedia staropolska w oprawie artystycznej Jana Radziszewskiego. 1939.
Jan Kazimierz Wilczyński. Herbarz starodawnej szlachty. 1858-1880.
Album z oryginalną litografią Chagalla. 1972.
Zofia Stryjeńska. Tańce Polskie. 1938.
Kazimierz Władysław Wójcicki. Cmentarz Powązkowski. 1855-1856.

Książki XIX i XX wiek:
Uruski Seweryn. Herbarz szlachty polskiej. 1904-1917.
Mickiewicz Adam. Pan Tadeusz. 1834.
Czerwiński Ignacy. Katechizm wieyski. 1813.

Pamiątki historyczne:
Pas kontuszowy słucki. XVIII w.

Zapraszamy na aukcję
Hanna i Andrzej Osełko