[secretera].
portal bibliofilsko-aukcyjny

lub

Wyniki aukcji "Prints and Multiples"

18 lipiec 2015 | Konrad Bielecki

Najwyższą cenę zapłacono za pejzaż Trzy drzewa Rembrandta van Rijna. Druk autorstwa niderlandzkiego mistrza kosztował szczęśliwego nabywcę niespełna pół miliona złotych (80,500 £). Wysokie sumy osiągały także inne dzieła autorstwa Rembrandta, w tym autoportret malarza datowany na 1639 rok (32,500 £), portret kupca Cornelisa Claesza Ansla z 1641 roku (28,750 £), czy powstał ok. 1648 roku akwaforta Chrystus uzdrawiający chorych (22,500 £).

Popularnością cieszyły się także współczesne druki. Zgodnie z przewidywaniami litografia Pabla Picassa Femme au Fauteuil została sprzedana i osiągnęła kwotę aż 47,500 funtów. Za identyczną sumę zakupiono Alexandra Wielkiego Andy'ego Warhola, natomiast pracy jego Sierp i Młot, której cena wywoławcza wynosiła aż 40,000 - 60,000 funtów nie udało się sprzedać.

Aukcja zorganizowana przez dom aukcyjny Bonhams (o której pisaliśmy TUTAJ) odbyła się we wtorek. Spośród 116 wystawionych przedmiotów sprzedano 91 za łączną kwotę 779,250 funtów.

Pełne wyniki aukcji można znaleźć pod adresem: http://www.bonhams.com/auctions/22803/