[secretera].
portal bibliofilsko-aukcyjny

lub

VIII Kiermasz Wydawnictw IPN

10 czerwiec 2015 | Konrad Bielecki

Dzisiaj rozpoczyna się VIII Kiermasz Wydawnictw IPN, które odbędzie się w budynku Centrum Edukacyjnego IPN im. Janusza Kurtyki. 

To już VIII edycja organizowanego przez IPN kiermaszu książek, który będzie miał miejsce dzisiaj, 10 czerwca, w godzinach 10:00 – 18:00. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z najnowszą ofertą wydawniczą instytutu, w tym także komiksów, gier edukacyjnych czy albumów. Kiermaszowi towarzyszyć będzie szereg wydarzeń towarzyszących. O godzinie 12:00 odbędzie się prezentacja wydawnictw IPN przeznaczonych dla osób niewidomych i słabowidzących. Z kolei na zamknięcie kiermaszu (początek o godzinie 16:30) będzie można posłuchać opowieści Zygmunta Wiśniewskiego o książce Okruchy tamtych dni. Powstanie Warszawskie na Powiślu 1 sierpnia – 6 września 1944. Pamiętnik. Prelegent jest członkiem rodziny Stanisława Jarzyny ps. Pionek, uczestnika tamtych wydarzeń. Przez cały dzień zainteresowani będą mogli obejrzeć wystawę „Rola książek w życiu człowieka”, która powstała w Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących we Wrocławiu. Całość przystosowana jest dla osób dotkniętych schorzeniami wzroku.

Przystanek Historia Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki mieści się przy ulicy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie.

Pełny program można znaleźć na stronie Centrum pod adresem:
http://przystanekhistoria.ipn.gov.pl/ph/aktualnosci/5268,VIII-Kiermasz-Wydawnictw-IPN-10-czerwca.html

Więcej informacji także na stronie:
http://ipn.gov.pl/aktualnosci/2015/centrala/viii-kiermasz-wydawnictw-ipn-warszawa,-10-czerwca-2015